Výtvarný projekt - Linoryty - Mostecko očima dětí

Podstatou projektu byla myšlenka využití dětského výtvarného potenciálu naší školy nejen v mezích vlastního edukačního procesu, ale i k zachycení a zviditelnění krásy obce, ve které žijeme. Jednalo se o úžasný nápad jak vychovávat mládež k rozumnému, přirozenému patriotizmu, který nebývá zakotven na prvním místě našeho vědomí.
Výtvarná pozornost  posléze přerostla  hranice naší obce. Mapa, kterou děti taktéž graficky ztvárnily, prozrazuje místa lovení námětů pro své artefakty. Jde o charakteristické znaky navštívených míst, zajímavé objekty, tvary, seskupení jak architektonická, tak krajinná.
Díla našich dětí vznikla v grafickém prostředí, v dílně vybavené základním materiálem pro vytvoření linorytu. Tato víc jak stoletá technologie sloužila tiskařům a umělcům, těm především, rozmnožovat své kresby. Svou jednoduchou proveditelností dala podnět pro i uplatnění ve školním prostředí, především v oblasti grafické tvorby ve výtvarné výchově. Svou řemeslně výtvarnou podstatou je ztvárňujícím a výchovným elementem vhodným pro objevování a realizaci dětské fantazie. Schopnost kopírování motivu vlastním přičiněním dětskou  přitažlivost ještě zvyšuje.
Práce dětí vznikly touto technologií. Některé jsou zrozeny prostým otiskem, jiné, barevné, složitějším způsobem, ve kterém se experimentuje, ale experiment posouvá práci k další  zajímavosti uměleckého charakteru. Experimentální artefakty vznikly soutiskem a přetiskem s další barvou.

Seznam výstav:
Obrnice ICVA - vernisáž