Úspěchy našich žáků

Mladý rybář ze vsi na Mostecku vyhrál známou matematickou soutěž

Most - Radek Gärtner si odskočil na Logika a zvítězil. Láká ho ale spíše les.

Radek Gärtner.Autor: DENÍK/Martin Vokurka

Na přípravu neměl čas. Že pojede na okresní matematickou soutěž, se dozvěděl den předem. Tak se na to alespoň dobře vyspal. A vyhrál.

„Matematika mi jde, ale mám i jiné oblíbené předměty," řekl Mosteckému deníku čtrnáctiletý Radek Gärtner z vísky Svinčice.

Radek byl nejúspěšnějším řešitelem úloh 20. ročníku soutěže Logik, kterou pořádá Podkrušnohorské gymnázium Most. Soutěž již získala mezi školami renomé.

Jedna z úloh soutěže LOGIKV prvním ze dvou po sobě jdoucích roků bylo více čtvrtků, než úterků. Kterých dní bylo ve druhém roce nejvíce za předpokladu, že ani jeden rok nebyl přestupný?
Správná odpověď na konci článku.

„Našim cílem je podpořit mladé talenty a netradičně zprostředkovat pohled na matematiku," sdělil ředitel gymnázia Karel Vacek.

Radek dostal za vítězství i Dobrý list komory speciál, který mu udělila Okresní hospodářská komora Most při ceremoniálu na mostecké radnice, kde si převzali ocenění i nadaní absolventi vysokých škol. „Moc mě to dojalo," svěřila se Mosteckému deníku Radkova maminka Marta.

Radek, který je žákem obrnické základní školy, se matematikou živit nehodlá. Rád rybaří, má blízký vztah k přírodě a myslivosti. Chce vystudovat v Písku prestižní Střední lesnickou školu Bedřicha Schwarzenberga a pak přejít na vysokou školu podobného zaměření.

Soutěže Logik se zúčastnilo 71 žáků 9. tříd z dvanácti škol. Řešili 20 příkladů. Měli na ně hodinu a půl. Stačilo logicky myslet, znát složité vzorce nebylo třeba. Bylo 16 úspěšných řešitelů, ze 40 bodů měli alespoň 15 bodů. Radek získal 30.

(pátků)

včera 08:40

Autor: Martin Vokurka

SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Rodiče nových žáků 1.tříd se sejdou na informativní schůzce 24.6.2020 od 15:00 v prostorách školy.

NABÍDKA VOLNÉHO PRACOVNÍHO MÍSTA

Informace se zobrazí po kliknutí na nadpis.

DŮLEŽITÉ - VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

Důležité informace o vydávání vysvědčení najdete v sekci NOVINKY.

HRAJEME SI S UČENÍM

I s učením si můžete jen hrát aneb zajímavosti pro žáky od 1. do 5. tříd. Klikněte na nadpis a najdete tak odkazy, které vás přenesou k zábavě.

VELKÝ ÚSPĚCH! GRATULUJEME!

Třída 5.A obsadila nádherné 2.místo
v kategorii třídních kolektivů.
A o co šlo? O soutěž o nejkrásnější básničku v rámci týdne na podporu čtenářské gramotnosti. Bližší informace najdete v sekci nástěnka.

VYPRACOVÁVÁNÍ ÚKOLŮ VE ŠKOLA ONLINE

Důležité pokyny pro práci s elektronickou žákovskou najdete v sekci Nástěnka.

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

obrázek
Informace o tom, co Česká televize připravila jako pomoc rodičům a jejich dětem při domácím vzdělávání. Najdete zde odkazy na vysílání, na některá videa i na nový vzdělávací web ČT EDU.
V souvislosti s vysíláním ČT připravila Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy. Informaci, jak se k těmto testům přihlásit, zde také najdete.

I FACEBOOK A YOUTUBE VZDĚLÁVÁ

Na facebooku a youtube najdete několik zajímavých odkazů, u kterých se můžete poučit i pobavit. Klikněte na nadpis a podívejte se do sekce "Bavíme se při učení"

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

VYDÁVÁNÍ POTVRZENÍ O OŠETŘOVNÉM

Informace o vydávání potvrzení o ošetřovném najdete po kliknutí na tento odkaz v sekci Nástěnka.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, milí žáci, v případě, že jste zapomněli svůj přístup do ŽK nebo stále nevíte, jak na to, obraťte se telefonicky na sekretariát školy, tel.476 118 012. Sdělte svůj problém a zanechte jméno a kontakt. Správkyně vás bude co nejrychleji kontaktovat a problém s vámi vyřeší.