Úspěchy našich žáků

Mladý rybář ze vsi na Mostecku vyhrál známou matematickou soutěž

Most - Radek Gärtner si odskočil na Logika a zvítězil. Láká ho ale spíše les.

Radek Gärtner.Autor: DENÍK/Martin Vokurka

Na přípravu neměl čas. Že pojede na okresní matematickou soutěž, se dozvěděl den předem. Tak se na to alespoň dobře vyspal. A vyhrál.

„Matematika mi jde, ale mám i jiné oblíbené předměty," řekl Mosteckému deníku čtrnáctiletý Radek Gärtner z vísky Svinčice.

Radek byl nejúspěšnějším řešitelem úloh 20. ročníku soutěže Logik, kterou pořádá Podkrušnohorské gymnázium Most. Soutěž již získala mezi školami renomé.

Jedna z úloh soutěže LOGIKV prvním ze dvou po sobě jdoucích roků bylo více čtvrtků, než úterků. Kterých dní bylo ve druhém roce nejvíce za předpokladu, že ani jeden rok nebyl přestupný?
Správná odpověď na konci článku.

„Našim cílem je podpořit mladé talenty a netradičně zprostředkovat pohled na matematiku," sdělil ředitel gymnázia Karel Vacek.

Radek dostal za vítězství i Dobrý list komory speciál, který mu udělila Okresní hospodářská komora Most při ceremoniálu na mostecké radnice, kde si převzali ocenění i nadaní absolventi vysokých škol. „Moc mě to dojalo," svěřila se Mosteckému deníku Radkova maminka Marta.

Radek, který je žákem obrnické základní školy, se matematikou živit nehodlá. Rád rybaří, má blízký vztah k přírodě a myslivosti. Chce vystudovat v Písku prestižní Střední lesnickou školu Bedřicha Schwarzenberga a pak přejít na vysokou školu podobného zaměření.

Soutěže Logik se zúčastnilo 71 žáků 9. tříd z dvanácti škol. Řešili 20 příkladů. Měli na ně hodinu a půl. Stačilo logicky myslet, znát složité vzorce nebylo třeba. Bylo 16 úspěšných řešitelů, ze 40 bodů měli alespoň 15 bodů. Radek získal 30.

(pátků)

včera 08:40

Autor: Martin Vokurka

VELKÁ HALLOWEENSKÁ PODVEČERNÍ CESTA

obrázek
Strašidla a duchové, kteří ve škole přebývají, hostili čarodějnice, monstra, upíry a další strašidla z řad našich žáčků. A jak se dobrodružná cesta povedla? Po kliknutí na nadpis se můžete podívat sami.

DRAKIÁDA

V animaci si můžete prohlédnout fotografie z letošní přehlídky draků.
(K prohlížení animace je vhodné používat prohlížeč Microsoft Edge.
V Google Chrome má animace problémy.)

INFORMACE PRO 6.-9.TŘÍDY

Informace o potřebách pro hodiny výtvarné výchovy v 6.-9. ročníku ve školním roce 2019/2020 najdete na stránkách jednotlivých tříd. Informace o sešitech a dalších pomůckách najdete v tabulce v sekci NÁSTĚNKA.