POSTUP PŘI ODEVZDÁVÁNÍ UČEBNIC A VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

19.06. 2020

Dobrý den, je tu konec školního roku. Ten letošní je prazvláštní, ale je nutno se s tím vypořádat.
Takže jak se budou odevzdávat učebnice ve třídě 6.A?
V pondělí, 22.6., v časovém rozmezí od 9.15 do 11.30 budu vybírat učebnice. Knihy odevzdávají děti, případně rodiče, pokud je dítě nemocné. Jestliže se ze závažných důvodů nemůže nikdo dostavit tento den, je možné učebnice odevzdat při předávání vysvědčení. Pokud nebudou knihy odevzdány, není možné vysvědčení vydat. Prosím abyste si zkontrolovali, zda je učebnice zbavená všech papírů a papírků, malůvek a dalších věcí, co k ní nepatří. Také zkontrolujte, zda je učebnice dítětem podepsána.(Knížky se tentokrát nedávají na jednu hromadu, ale zůstávají v karanténě pod jménem dítěte. Proto je jasné, že učebnice pro nový ročník obdrží děti až na začátku nového školního roku.)

A nyní o vydávání vysvědčení. Máme štěstí, že pan ministr pro tento den povolil výjimku a můžeme se na závěr roku sejít všichni najednou. Takže v pátek 26.6. v běžný čas vyučování, tedy v 7.50, začne závěrečný ceremoniál. :-) Těším se na vás. Pokud by byl problém, vyzvedne si vysvědčení zákonný zástupce v kanceláři školy a to po předchozí telefonické domluvě.

SEZNAM UČEBNIC:
Čítanka
Dějepis - Pravěk a starověk
            - Středověk a ranný novověk I.díl
Matematika I. díl
                  II. díl
Fyzika
Zeměpis
Přírodopis
Občanská výchova

(Matematické tabulky si děti nechávají.)

SEŠITY A DALŠÍ POMŮCKY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

29.05. 2020
Informace o pomůckách a sešitech pro přiští školní rok najdete zde SEZNAM POMŮCEK, SEŠITŮ PRO II. STUPEŇ

VÝTVARNÉ POTŘEBY PRO 7.- 9. ROČNÍK

29.05. 2020
Pro hodiny výtvarné výchovy pro školní rok 2020/2021 si doplňte potřeby, které jste zakupovali již v 6. třídě. Do školy pak přineste:
BÍLÉ ČTVRTKY        A3      30 ks
                                 A4       20 ks
NÁČRTNÍK - 20 listů, žluté    1 ks
(Seznam všech potřeb najdete zde SEZNAM POMŮCEK PRO VÝTVARNOU VÝCHOVU NA II. STUPNI)

PŘERUŠENÍ VÝUKY

11.03. 2020

V sekci "Výuka od 11.3.2020", II. stupeň budou postupně pod jednotlivými předměty uváděny úkoly a další informace k výuce. Sledujte tuto sekci pravidelně.

SKLÍZELO SE, SKLÍZELO

TŘÍDNÍ SCHŮZKA

Žádám rodiče, kteří se nedostavili na třídní schůzky dne
11. 9. 2019, aby si se mnou sjednali individuální schůzku.
Jde o velmi nutnou první schůzku. Ke komunikaci se školou budete využívat elektronickou žákovskou knížku a je nutné si účet nastavit.
Telefonické spojení na školu najdete na webu školy www.zsobrnice.cz v sekci Kontakty.

Děkuji.

Petra Pětioká, třídní učitelka 6. A

Další informace k VV

Při práci budete potřebovat i několik kusů hadrů na čištění štětců a lavic a také pracovní oděv - nejlépe starou zástěru nebo košili. Všechny pomůcky si čitelně podepište, uložte do krabice nebo kufříku a přineste do školy.

V hodinách výtvarné výchovy budete pracovat s různými druhy odpadového materiálu: různé druhy papíru, papírová plata od vajíček, papírové ruličky, hadříky a vzorované látky (různý materiál), bílé a černé plátno (na batiku), knoflíky, provázky, kelímky, krabičky, korek, vlna, polystyrenová drť a podobně. Sbírejte prosím tento materiál během školního roku a průběžně noste do školy.

DŮLEŽITÉ - VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

Důležité informace o vydávání vysvědčení najdete v sekci NOVINKY.

SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Rodiče nových žáků 1.tříd se sejdou na informativní schůzce 24.6.2020 od 15:00 v prostorách školy.

NABÍDKA VOLNÉHO PRACOVNÍHO MÍSTA

Informace se zobrazí po kliknutí na nadpis.

HRAJEME SI S UČENÍM

I s učením si můžete jen hrát aneb zajímavosti pro žáky od 1. do 5. tříd. Klikněte na nadpis a najdete tak odkazy, které vás přenesou k zábavě.

VELKÝ ÚSPĚCH! GRATULUJEME!

Třída 5.A obsadila nádherné 2.místo
v kategorii třídních kolektivů.
A o co šlo? O soutěž o nejkrásnější básničku v rámci týdne na podporu čtenářské gramotnosti. Bližší informace najdete v sekci nástěnka.

VYPRACOVÁVÁNÍ ÚKOLŮ VE ŠKOLA ONLINE

Důležité pokyny pro práci s elektronickou žákovskou najdete v sekci Nástěnka.

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

obrázek
Informace o tom, co Česká televize připravila jako pomoc rodičům a jejich dětem při domácím vzdělávání. Najdete zde odkazy na vysílání, na některá videa i na nový vzdělávací web ČT EDU.
V souvislosti s vysíláním ČT připravila Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy. Informaci, jak se k těmto testům přihlásit, zde také najdete.

I FACEBOOK A YOUTUBE VZDĚLÁVÁ

Na facebooku a youtube najdete několik zajímavých odkazů, u kterých se můžete poučit i pobavit. Klikněte na nadpis a podívejte se do sekce "Bavíme se při učení"

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

VYDÁVÁNÍ POTVRZENÍ O OŠETŘOVNÉM

Informace o vydávání potvrzení o ošetřovném najdete po kliknutí na tento odkaz v sekci Nástěnka.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, milí žáci, v případě, že jste zapomněli svůj přístup do ŽK nebo stále nevíte, jak na to, obraťte se telefonicky na sekretariát školy, tel.476 118 012. Sdělte svůj problém a zanechte jméno a kontakt. Správkyně vás bude co nejrychleji kontaktovat a problém s vámi vyřeší.