Archiv 2016/2017

ROZVRH TŘÍDY

DESATERO TŘÍDNÍCH PŘIKÁZÁNÍ

1. V objektu školy a školní jídelny chodím bez pokrývky na hlavě. Na chodbách se vždy pohybuji tak, abych neohrozil bezpečnost svou ani bezpečnost druhých.

2. Ve třídě budu nejpozději 5 minut před zahájením dopoledního nebo odpoledního vyučování.  A 1 minutu před koncem přestávek.

3. Všechny nutné učební pomůcky a žákovskou knížku mám vždy na lavici. Před začátkem vyučovací hodiny vypnu zvuk mobilního telefonu. Uklidím tablet.

4. Při vyučování zásadně nežvýkám, neožírám si prsty, nevykřikuji, nevybavuji se, nehoupu se, sedím slušně a rovně. Pokud se chci zeptat nebo reagovat na určitý problém, hlásím se o slovo.

5. Než odejdu z kterékoliv třídy, zkontroluji si své místo a odejdu, jen když je uklizeno, židle zasunutá u lavice a po poslední vyučovací hodině jsou židle zvednuté i na volných místech. Mám-li službu, dbám na to, aby byla po skončení hodiny řádně smazána tabule a třídnice vždy byla ve správné učebně.

6. Jak v areálu školy, tak i mimo něj neodhazuji odpadky jinam, než do koše, protože nejsem nevychovaný a nevyspělý.

7. Dodržuji pořádek v šatně – oblečení věším na háček, boty si srovnám a při odchodu si přezůvky odnáším domů.

8. Zvonění je pokynem pro vyučujícího, takže nesklízím věci dříve, nežli řekne. Odejdu ze třídy až na jeho pokyn. Do třídy vstupuji po odchodu posledního žáka nebo rovněž na pokyn vyučujícího.

9. Nevyjadřuji se vulgárně, jsem zdvořilý, nikomu neubližuji. Zavrhuji hrubost a násilí, a to i slovní. Jako kluk se chovám slušně, zejména pak ke spolužačkám a slabším žákům školy. Pokud ne, jsem zbabělec. A ani jako dívka neubližuji lidem kolem sebe.

10. Dbám na dobré jméno své i své školy. Chovám se slušně a odpovědně i na veřejnosti.

Konzultační hodiny třídní učitelky jsou v pátek od 7.15 do 7.45.

Úspěch v soutěži

Tahle parta zaválela v soutěži Mladý záchranář. Anička, Matěj, Alan a Marta získali nádherné 4. místo v konkurenci třinácti škol. Skvělý úspěch!

POZOR! DŮLEŽITÉ!

Ve čtvrtek 29.6.2017 výuka zkrácena. Vyučování bude jen do 11.30h.

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT

obrázek
V lednu 2019 proběhly volby do Žákovského parlamentu. Informace o něm, jeho práci a fotografie po kliknutí na nadpis zprávy.

ZÁPIS DO 1.TŘÍD

obrázek
Ve dnech 2. a 3. dubna proběhl ve škole zápis dětí do prvních tříd. Po kliknutí na nadpis se podívejte na naši nástěnku.

HRAVĚ O PREVENCI

obrázek
V rámci dlouhodobého programu "Hravě o prevenci" se žáci dovídali informace o životosprávě v dospívání.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Dne 16. 4. 2019 se od 15.00 hod koná v jídelně školy plenární zasedání SRPŠ a následně od 15.30 hod proběhnou třídní schůzky ve všech třídách.

ZMĚNA ROZVRHU

Vážení rodiče,
od úterý 2. 4. 2019 nastala změna v rozvrhu hodin. Věnujte svým dětem zvýšenou pozornost, než si na tuto změnu zvyknou, aby měly všechny pomůcky, učebnice a sešity do školy řádně připravené a na nic nezapomněly.
Děkujeme za spolupráci.