FYZIKA

FYZIKA V PRAXI OČIMA STUDENTŮ

08.04. 2020
Trochu tu budu fušovat kolegům fyzikářům do jejich předmětu. Doufám, že se na mne nebudou zlobit. Objevila jsem odkaz na krásná videa ze soutěže pro žáky základních a středních škol "Vím proč". Dozvíte se například, proč je nebe modré nebo také proč kámen v katapultu nesmí být těžší než závaží. A nejen to. Tak se podívejte.

Vesmír

9.A

Téma: Sluneční soustava a její složky
          Měsíční fáze
          Hvězdy - jejich složení

Pročíst dle učebnice a zapsat základní informace.

Vypracuj prezentace na téma: Sluneční soustava ( vznik, dnešní podoba)
                                            Měsíční fáze

Na youtube zadej vznik sluneční soustavy a podívej se na vybraný dokument.

Elektromagnetické jevy

8.A,B

Témata: El. pole
             El.náboj
             El.proud
             El.napětí
             Zdroj napětí

Pročti si dle učebnice a zapiš si základní informace.

Vytvoř prezentaci na téma : André Marie Ampér

Alessandro Volta

Georg Simon Ohm

Pascalův zákon a jeho využítí

7.A

Pročíst téma Pascalův zákon a jeho využití (hydraulická zařízení), viz.učebnice.
Vypsat základní informace
Překreslit schéma principu hydralického zařízení( spojené nádoby )

V Powerpointu ( kdo nemá ve Wordu ) vytvoř prezentaci na téma B.Pascal. Poslat na e-mail - ivan.holubar@seznam.cz

Hydrostatický tlak - přečíst a zapsat dle učebnice

Všechny výpočty procvičíme po návratu do školy

7.B - Tlak, hydrostatický tlak.

Tuto látku jsme již probrali, tak si zopakuj základní vzorce dle učebnice Fyziky 7.třída.

Strana 44 - 48  - základní vzorec pro výpočet tlaku ( p tlak ) str 45, tlaková síla ( F tlaková síla ),vzorce si opiš na papír, včetně jednotek. ( Pa, N ) .

Příklad 1)  Chlapec tlačí silou na sníh  silou1 000 N na plochu 5 dm čtverečních. Vypočítej jakým tlakem působí na jeden dm čtvereční.

6.A - PŘEVODY JEDNOTEK, TEPLOTA

Vypracuj písemě:

2m =             cm          3dm =             mm        6km=                m       20cm=                 mm

300cm=          m           2 000m=                km      34dm=               m     3000mm=           cm

Napiš všechny jednotky délky:

Učebnice Fyziky 6: Napiš všechny údaje o teplotě ( čím měříme teplotu, jednotky, teplota lidského těla.

Přečti a napiš teploty z učebnice na otázku: Umíte odpovědět?

SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Rodiče nových žáků 1.tříd se sejdou na informativní schůzce 24.6.2020 od 15:00 v prostorách školy.

NABÍDKA VOLNÉHO PRACOVNÍHO MÍSTA

Informace se zobrazí po kliknutí na nadpis.

DŮLEŽITÉ - VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

Důležité informace o vydávání vysvědčení najdete v sekci NOVINKY.

HRAJEME SI S UČENÍM

I s učením si můžete jen hrát aneb zajímavosti pro žáky od 1. do 5. tříd. Klikněte na nadpis a najdete tak odkazy, které vás přenesou k zábavě.

VELKÝ ÚSPĚCH! GRATULUJEME!

Třída 5.A obsadila nádherné 2.místo
v kategorii třídních kolektivů.
A o co šlo? O soutěž o nejkrásnější básničku v rámci týdne na podporu čtenářské gramotnosti. Bližší informace najdete v sekci nástěnka.

VYPRACOVÁVÁNÍ ÚKOLŮ VE ŠKOLA ONLINE

Důležité pokyny pro práci s elektronickou žákovskou najdete v sekci Nástěnka.

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

obrázek
Informace o tom, co Česká televize připravila jako pomoc rodičům a jejich dětem při domácím vzdělávání. Najdete zde odkazy na vysílání, na některá videa i na nový vzdělávací web ČT EDU.
V souvislosti s vysíláním ČT připravila Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy. Informaci, jak se k těmto testům přihlásit, zde také najdete.

I FACEBOOK A YOUTUBE VZDĚLÁVÁ

Na facebooku a youtube najdete několik zajímavých odkazů, u kterých se můžete poučit i pobavit. Klikněte na nadpis a podívejte se do sekce "Bavíme se při učení"

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

VYDÁVÁNÍ POTVRZENÍ O OŠETŘOVNÉM

Informace o vydávání potvrzení o ošetřovném najdete po kliknutí na tento odkaz v sekci Nástěnka.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, milí žáci, v případě, že jste zapomněli svůj přístup do ŽK nebo stále nevíte, jak na to, obraťte se telefonicky na sekretariát školy, tel.476 118 012. Sdělte svůj problém a zanechte jméno a kontakt. Správkyně vás bude co nejrychleji kontaktovat a problém s vámi vyřeší.