FYZIKA

FYZIKA V PRAXI OČIMA STUDENTŮ

08.04. 2020
Trochu tu budu fušovat kolegům fyzikářům do jejich předmětu. Doufám, že se na mne nebudou zlobit. Objevila jsem odkaz na krásná videa ze soutěže pro žáky základních a středních škol "Vím proč". Dozvíte se například, proč je nebe modré nebo také proč kámen v katapultu nesmí být těžší než závaží. A nejen to. Tak se podívejte.

Vesmír

9.A

Téma: Sluneční soustava a její složky
          Měsíční fáze
          Hvězdy - jejich složení

Pročíst dle učebnice a zapsat základní informace.

Vypracuj prezentace na téma: Sluneční soustava ( vznik, dnešní podoba)
                                            Měsíční fáze

Na youtube zadej vznik sluneční soustavy a podívej se na vybraný dokument.

Elektromagnetické jevy

8.A,B

Témata: El. pole
             El.náboj
             El.proud
             El.napětí
             Zdroj napětí

Pročti si dle učebnice a zapiš si základní informace.

Vytvoř prezentaci na téma : André Marie Ampér

Alessandro Volta

Georg Simon Ohm

Pascalův zákon a jeho využítí

7.A

Pročíst téma Pascalův zákon a jeho využití (hydraulická zařízení), viz.učebnice.
Vypsat základní informace
Překreslit schéma principu hydralického zařízení( spojené nádoby )

V Powerpointu ( kdo nemá ve Wordu ) vytvoř prezentaci na téma B.Pascal. Poslat na e-mail - ivan.holubar@seznam.cz

Hydrostatický tlak - přečíst a zapsat dle učebnice

Všechny výpočty procvičíme po návratu do školy

7.B - Tlak, hydrostatický tlak.

Tuto látku jsme již probrali, tak si zopakuj základní vzorce dle učebnice Fyziky 7.třída.

Strana 44 - 48  - základní vzorec pro výpočet tlaku ( p tlak ) str 45, tlaková síla ( F tlaková síla ),vzorce si opiš na papír, včetně jednotek. ( Pa, N ) .

Příklad 1)  Chlapec tlačí silou na sníh  silou1 000 N na plochu 5 dm čtverečních. Vypočítej jakým tlakem působí na jeden dm čtvereční.

6.A - PŘEVODY JEDNOTEK, TEPLOTA

Vypracuj písemě:

2m =             cm          3dm =             mm        6km=                m       20cm=                 mm

300cm=          m           2 000m=                km      34dm=               m     3000mm=           cm

Napiš všechny jednotky délky:

Učebnice Fyziky 6: Napiš všechny údaje o teplotě ( čím měříme teplotu, jednotky, teplota lidského těla.

Přečti a napiš teploty z učebnice na otázku: Umíte odpovědět?

V bloku AKTUALITY jsou zobrazeny odkazy k nejnovějším či důležitým informacím. Plný text informace se vám otevře po kliknutí na nadpisy jednotlivých odkazů.

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Důležité informace týkající se
COVID-19.

PLACENÍ OBĚDŮ

Informace k placení obědů v letošním roce.

ZAJÍMAVÁ AKCE

Den deskových her pořádá Rotaract klub Most. Odkaz najdete na https://www.muzeummost.cz/cz/vystavy-akce/den-deskovych-her

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

Informace o postupu školy při závadném chování žáků.

Vážení rodiče, milí žáci, informace k elektronické žákovské knížce v sekci NÁSTĚNKA - Elektronická ŽK.

Created by © 2015 - 2020ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy