FYZIKA

6.A - PŘEVODY JEDNOTEK, TEPLOTA

Vypracuj písemě:

2m =             cm          3dm =             mm        6km=                m       20cm=                 mm

300cm=          m           2 000m=                km      34dm=               m     3000mm=           cm

Napiš všechny jednotky délky:

Učebnice Fyziky 6: Napiš všechny údaje o teplotě ( čím měříme teplotu, jednotky, teplota lidského těla.

Přečti a napiš teploty z učebnice na otázku: Umíte odpovědět?

7.B - Tlak, hydrostatický tlak.

Tuto látku jsme již probrali, tak si zopakuj základní vzorce dle učebnice Fyziky 7.třída.

Strana 44 - 48  - základní vzorec pro výpočet tlaku ( p tlak ) str 45, tlaková síla ( F tlaková síla ),vzorce si opiš na papír, včetně jednotek. ( Pa, N ) .

Příklad 1)  Chlapec tlačí silou na sníh  silou1 000 N na plochu 5 dm čtverečních. Vypočítej jakým tlakem působí na jeden dm čtvereční.

Pascalův zákon a jeho využítí

7.A

Pročíst téma Pascalův zákon a jeho využití (hydraulická zařízení), viz.učebnice.
Vypsat základní informace
Překreslit schéma principu hydralického zařízení( spojené nádoby )

V Powerpointu ( kdo nemá ve Wordu ) vytvoř prezentaci na téma B.Pascal. Poslat na e-mail - ivan.holubar@seznam.cz

Hydrostatický tlak - přečíst a zapsat dle učebnice

Všechny výpočty procvičíme po návratu do školy

Elektromagnetické jevy

8.A,B

Témata: El. pole
             El.náboj
             El.proud
             El.napětí
             Zdroj napětí

Pročti si dle učebnice a zapiš si základní informace.

Vytvoř prezentaci na téma : André Marie Ampér

Alessandro Volta

Georg Simon Ohm

Vesmír

9.A

Téma: Sluneční soustava a její složky
          Měsíční fáze
          Hvězdy - jejich složení

Pročíst dle učebnice a zapsat základní informace.

Vypracuj prezentace na téma: Sluneční soustava ( vznik, dnešní podoba)
                                            Měsíční fáze

Na youtube zadej vznik sluneční soustavy a podívej se na vybraný dokument.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Zápis do 1. tříd proběhne na naší škole ve dnech
6.4. - 8.4.2020
Zápis bude probíhat bez přítomnosti dětí.
Informace o tom, jak postupovat, najdete v sekci Nástěnka.

I FACEBOOK A YOUTUBE VZDĚLÁVÁ

Na facebooku a youtube najdete několik zajímavých odkazů, u kterých se můžete poučit i pobavit. Klikněte na nadpis a podívejte se do sekce "Bavíme se při učení"

VYPRACOVÁVÁNÍ ÚKOLŮ VE ŠKOLA ONLINE

Důležité pokyny pro práci s elektronickou žákovskou najdete v sekci Nástěnka.

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

VZDĚLÁVÁNÍ V TELCE

Klikni na tento nadpis a dostaneš se k odkazům, které ti mohou pomoci při tvém sebevzdělávání. Postupně budou odkazy přibývat. Přeji hezkou zábavu.

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

Informace o možnostech domácí výuky jak pro žáky I. stupně tak pro ty, co se připravují na přijímací řízení, najdete v sekci Nástěnka. Sledujte tuto sekci pravidelně. Informace a další odkazy budou následovat.

VYDÁVÁNÍ POTVRZENÍ O OŠETŘOVNÉM

Informace o vydávání potvrzení o ošetřovném najdete po kliknutí na tento odkaz v sekci Nástěnka.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, milí žáci, v případě, že jste zapomněli svůj přístup do ŽK nebo stále nevíte, jak na to, obraťte se telefonicky na sekretariát školy, tel.476 118 012. Sdělte svůj problém a zanechte jméno a kontakt. Správkyně vás bude co nejrychleji kontaktovat a problém s vámi vyřeší.