NĚMECKÝ JAZYK

Deutsch fuer 9. A

Dobrý den milí žáci,

vzhledem k nastalé situaci vám touto cestou posílám učivo. Přepište si slovíčka do sešitu i s českým překladem a naučte se je. Ty které už máme, nemusíte. Jako zpětnou vazbu očekávám: V kterém ročním období si co oblečete např. Im Sommer - das Kleid, die Sommerschuhe ..... U každého ročního období nejméně 5 věcí. Dále co si obléknete na ples, ve volném čase a do práce - vše v němcině. Zbylá slovíčka najdete na internetu. A naposled - co si obléknete na jakou část těla - např. ich ziehe an: die Haende - die Handschuhe, der Kopf - die Muetze ..... Jsou to úkoly na týden od 16. - 22. 3. Hodně zdaru

Deutsch fuer 8. A und B

Dobrý den milí žáci,

vzhledem k nastalé situaci vám touto cestou posílám učivo. Přepište si slovíčka z příloh do sešitu i s českým překladem a naučte se je. Ze zeleniny si vyberte 7 slov, z ovoce také 7 slov. U snídaně z pečiva pouze chleba, housky. Jako zpětnou vazbu očekávám: 1) mám rád/ nemám rád, slovíčko už znáte z minulé písemky. U každého nejméně 10 vět. 2) zdravé a nezdravé potraviny - gesund und ungesund od každého také nejméně 10 věcí. 3) si přepsat, přeložit a naučit se novou básničku:

Bald rechnen wir,

bald schreiben wir,

bald spielen wir im Kreis,

dann malen wir und singen wir

und lernen mit viel Fleiß.

Jsou to úkoly na týden od 16 - 22. 3. Hodně zdaru

Deutsch fuer 9. A von 23.3. bis 30.3.

Přeji vám krásný nový týden a hned v úvodu chválím ty, kteří odevzdali domácí úkol.

Tento týden nás čeká das Wetter und Hobby´s

1) Pro jaké roční období je jaké počasí typické - např. Im Winter schneit es.

2) přepište si slovíčka Hobby´s do sešitu a přidejte k nim 10 slov vlastní úvahy a ty mi pošlete.

3) Was machst du, wenn es regnet?

Was macht ihr, wenn es hagelt?

Was machen wir, wenn es schneit?

Was machst du, wenn die Sonne scheint?

Was machen wir, wenn es heiß ist?

Wass machst du, wenn es Gewitter ist?

Was macht ihr, wenn es nebelig ist?

Was machst du, wenn es windig ist?

Odpovědi stačí v jednoduchých větách, ale pozor, nezapomeňte správně časovat.  Hlavně vše přepsat do sešitu.

Atˇ se vám daří

Deutsch fuer 8. A und B

Tento týden nás čeká opět opakování Lebensmittel.

1) V přiloženém souboru je dialog objednávky v restauraci, ale zpřeházen. Vašim úkolem je přeložit a správně seřadit

2) U několika slov v dialogu mi chybí přehlásky, slova najděte a vypište

3) V přiloženém souboru je křížovka, vyplnit a doluštit tajenku.

Ten kdo v minulém týdnu neodevzdal zdravé a nezdravé Lebensmittel, tak prosím doplňte.

Těším se na vaše odpovědi a atˇ se vám daří

Guten Tag

Es macht 68,90€

Ja, naturlich. Kommen Sie, das ist ihr Tisch.

Ich nehme als Vorspeise Birnen mit Kase.

Auf Wiedersehen

Als Dessert mochte ich Eis mit Erdbeeren, Kirschen und Heidelbeeren.

Vielen Dank, schonen Tag.

Und zum Hauptgang?

Kartoffelsalat mit Schnitzel und Knodel mit Rotkohl und Schweinefleisch.

Meine Frau mochtet Stuck Torte und Kaffee.

Bitte,  wir mochten bezahlen.

Was darf ich Ihnen zum Mittagessen bringen?

Und fur meine Frau Obstsalat.

Ihnen auch.

Wir haben Reservierung bei euch.

Guten Tag

Auf Wiedersehen

Deutsch fuer 9. A

Dobrý den milí žáci,

v 1. souboru - slovíčka přepsat do sešitu a naučit se je.

V 2. souboru - slovíčka přepsat do sešitu, přeložit je, ofotit a poslat.

Za 3) na všechny dopravní prostředky z 1. souboru vymyslet jakoukoli větu, napsat do sešitu a ofocené mi poslat.

Přeji vám krásné Velikonoce

mějte se hezky

Deutsch fuer 9.A

SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Rodiče nových žáků 1.tříd se sejdou na informativní schůzce 24.6.2020 od 15:00 v prostorách školy.

NABÍDKA VOLNÉHO PRACOVNÍHO MÍSTA

Informace se zobrazí po kliknutí na nadpis.

DŮLEŽITÉ - VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

Důležité informace o vydávání vysvědčení najdete v sekci NOVINKY.

HRAJEME SI S UČENÍM

I s učením si můžete jen hrát aneb zajímavosti pro žáky od 1. do 5. tříd. Klikněte na nadpis a najdete tak odkazy, které vás přenesou k zábavě.

VELKÝ ÚSPĚCH! GRATULUJEME!

Třída 5.A obsadila nádherné 2.místo
v kategorii třídních kolektivů.
A o co šlo? O soutěž o nejkrásnější básničku v rámci týdne na podporu čtenářské gramotnosti. Bližší informace najdete v sekci nástěnka.

VYPRACOVÁVÁNÍ ÚKOLŮ VE ŠKOLA ONLINE

Důležité pokyny pro práci s elektronickou žákovskou najdete v sekci Nástěnka.

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

obrázek
Informace o tom, co Česká televize připravila jako pomoc rodičům a jejich dětem při domácím vzdělávání. Najdete zde odkazy na vysílání, na některá videa i na nový vzdělávací web ČT EDU.
V souvislosti s vysíláním ČT připravila Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy. Informaci, jak se k těmto testům přihlásit, zde také najdete.

I FACEBOOK A YOUTUBE VZDĚLÁVÁ

Na facebooku a youtube najdete několik zajímavých odkazů, u kterých se můžete poučit i pobavit. Klikněte na nadpis a podívejte se do sekce "Bavíme se při učení"

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

VYDÁVÁNÍ POTVRZENÍ O OŠETŘOVNÉM

Informace o vydávání potvrzení o ošetřovném najdete po kliknutí na tento odkaz v sekci Nástěnka.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, milí žáci, v případě, že jste zapomněli svůj přístup do ŽK nebo stále nevíte, jak na to, obraťte se telefonicky na sekretariát školy, tel.476 118 012. Sdělte svůj problém a zanechte jméno a kontakt. Správkyně vás bude co nejrychleji kontaktovat a problém s vámi vyřeší.