VZDĚLÁVÁNÍ S TELKOU

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

UčíTelka
Každý den na programu ČT2 na žáky
1. stupně základních škol čeká vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.
Začíná každý den v 9.00 hodin.

Od 12.00 do 15.00 hodin navazuje vysílání určené pro starší děti.
V úterý a ve čtvrtek pak pomůže ČT v pořadu
Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky.

Ve spolupráci s ČT připravuje Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy z učiva,
které je v pořadu UčíTelka v Českém jazyce, Matematice a vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět probíráno.
Testy jsou k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile.
Aplikace je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů. Kromě testů vázaných na učivo z pořadu UčíTelka (pro žáky na 1. stupni ZŠ) jsou v aplikaci InspIS SETmobile k dispozici také další testy, které jsou určeny pro žáky základních i středních škol.

Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo tablet vybaven). Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace se uživatel zaregistruje a poté v nabídce testů (Domácí testování) uvidí všechny dostupné testy (na prvních místech jsou řazeny testy s logem UčíTelka). Vybraný test vyplní a zobrazí se mu vyhodnocení včetně úspěšnosti v jednotlivých otázkách.

VZDĚLÁVACÍ WEB ČESKÉ TELEVIZE

Česká televize spustila výukový web ČT edu, kde najdete tisíce videí pro chytrou zábavu i vědu.
Stačí rozkliknout odkaz a přesunete se do světa výukových videí, kde určitě každý najde něco, co ho zajímá nebo mu pomůže při samostudiu.

NABÍDKA VOLNÉHO PRACOVNÍHO MÍSTA

Informace se zobrazí po kliknutí na nadpis.

NÁVRAT DO ŠKOLY - I. a II. STUPEŇ

Po kliknutí na nadpis se otevřou bližší informace o možném nástupu dětí do školy.

HRAJEME SI S UČENÍM

I s učením si můžete jen hrát aneb zajímavosti pro žáky od 1. do 5. tříd. Klikněte na nadpis a najdete tak odkazy, které vás přenesou k zábavě.

VELKÝ ÚSPĚCH! GRATULUJEME!

Třída 5.A obsadila nádherné 2.místo
v kategorii třídních kolektivů.
A o co šlo? O soutěž o nejkrásnější básničku v rámci týdne na podporu čtenářské gramotnosti. Bližší informace najdete v sekci nástěnka.

VYPRACOVÁVÁNÍ ÚKOLŮ VE ŠKOLA ONLINE

Důležité pokyny pro práci s elektronickou žákovskou najdete v sekci Nástěnka.

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

obrázek
Informace o tom, co Česká televize připravila jako pomoc rodičům a jejich dětem při domácím vzdělávání. Najdete zde odkazy na vysílání, na některá videa i na nový vzdělávací web ČT EDU.
V souvislosti s vysíláním ČT připravila Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy. Informaci, jak se k těmto testům přihlásit, zde také najdete.

I FACEBOOK A YOUTUBE VZDĚLÁVÁ

Na facebooku a youtube najdete několik zajímavých odkazů, u kterých se můžete poučit i pobavit. Klikněte na nadpis a podívejte se do sekce "Bavíme se při učení"

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

VYDÁVÁNÍ POTVRZENÍ O OŠETŘOVNÉM

Informace o vydávání potvrzení o ošetřovném najdete po kliknutí na tento odkaz v sekci Nástěnka.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, milí žáci, v případě, že jste zapomněli svůj přístup do ŽK nebo stále nevíte, jak na to, obraťte se telefonicky na sekretariát školy, tel.476 118 012. Sdělte svůj problém a zanechte jméno a kontakt. Správkyně vás bude co nejrychleji kontaktovat a problém s vámi vyřeší.