NOVINKY, DŮLEŽITÁ SDĚLENÍ

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 27. ÚNORA

Vláda na svém jednání 26. února 2021 rozhodla vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci o dalších změnách v provozu škol a školských zařízení od
27. února 2021.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200 (dostupné ZDE), kterým se k dosavadním opatřením navíc:

ZAKAZUJE OSOBNÍ PŘÍTOMNOST:

• dětí v mateřské škole
  • dětí v přípravné třídě
  • žáků 1. a 2. ročníků základní školy
  • žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníků základní školy
  • dětí v přípravném stupni základní školy speciální
  • žáků v základních školách nebo třídách zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona
  • žáků v oboru vzdělání Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá
  • ve zbývajících školních klubech a družinách, které mohly být v určitých specifických případech v provozu

OŠETŘOVNÉ
Informace o ošetřovném najdete na ZDE. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

DOCHÁZKA ŽÁKA V ONLINE VÝUCE

Pokud žák nemůže být přítomen online výuce, je nutné jeho nepřítomnost omluvit.
A to stejným způsobem jako při běžném režimu školy, tedy prostřednictvím
elektronické ŽK nebo telefonicky.
NEPŘÍTOMNOST OMLOUVÁ POUZE ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE ŽÁKA.

BEZPEČNĚ NA CESTU DO ŠKOLY

Denní docházení do školy může, hlavně malým žákům, dělat obtíže.
Zejména pak na podzim a v zimě, kdy je  ráno ještě šero.
Proto firmy Jenpix GmbH a C&A připravily obsáhlého internetového průvodce s názvem
„Bezpečná cesta do školy"
Tento souhrn rad a doporučení obsahuje plno užitečných informací na téma dětského vnímání silniční dopravy. Ukáže vám například:
Jak zvýšit viditelnost dětí po setmění pomocí reflexních odrazek.
Jak dítě vybavit na cestu do školy na kole, autobusem.

Jak bezpečně na internet?

ZDARMA online přednáška pro pedagogy a rodiče žáků základních škol

Zveme Vás dne   18. 2. 2021 v 16 hod   na online přednášku o bezpečném chování na internetu v rámci projektu INTERNET S ROZUMEM. Projekt je realizován pod záštitou MŠMT. Přednáška v rozsahu 45 minut je určena pro pedagogy a rodiče žáků základních škol.

Ve čtvrtek v 16 hodin se stačí připojit na níže uvedený odkaz. Pokud nestihnete živý přenos, přednáška bude ke shlédnutí na uvedeném odkaze do neděle 15.11.2020.

Děkujeme, těšíme se na setkání s vámi,

Lucie Richterová
Projekt Internet s rozumem

INTERNET BEZPEČNĚ

23.10. 2020
V současné době, kdy jsou uzavřeny školy, kroužky i sportovní aktivity v uzavřených prostorech, vaše děti zcela jistě tráví více času v online prostoru. Bude tomu tak bohužel
i o nadcházejících prázdninách. Proto bychom vám chtěli, ve spolupráci s odborem kriminality Ministerstva vnitra, poskytnout několik rad, jak by se děti měly na internetu pohybovat bezpečně a jakým způsobem mohou rodiče své děti kontrolovat.

BEZPEČNÉ HRANÍ NA INTERNETU

POZOR NA SEXUÁLNÍ OHROŽENÍ NA INTERNETU

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Z důvodu COVID-19 je nutné dodržovat předepsaná hygienická opatření. Proto pokud vaše dítě bude jevit známky respirační choroby (nachlazení, rýma, bolest v krku, zvýšená teplota), nechte ho doma do úplného vyléčení. Jestliže dítě některé z těchto projevů bude mít ve škole, bude OKAMŽITĚ kontaktován zákonný zástupce a dítě bude posláno domů.

Informace k platbě obědů pro školní rok 2020 / 2021

Pro tento školní rok jsou platby obědů pouze bezhotovostní.

Placení stravného bankovním převodem:
Na bankovní účet:  181570837/0300
Variabilní symbol:
Částka zálohy: 550,- Kč
První splátka: 15. 8. 2020
Poslední splátka: 15. 5. 2021
V případě, že dítě má jiné příjmení, uveďte jeho jméno a příjmení do zpráv příjemci.

Přeplatky se vrací jednou ročně zpět na váš účet a to vždy během letních prázdnin.

Přihlášky ke stravování musí být vyplněny a odevzdány během září. Přihlášku ke stravování najdete ZDE (možno vytisknout) nebo ji děti dostanou na začátku školního roku.
Řád školní jídelny najdete ZDE.

V bloku AKTUALITY jsou zobrazeny odkazy k nejnovějším či důležitým informacím. Plný text informace se vám otevře po kliknutí na nadpisy jednotlivých odkazů.

UZAVŘENÍ ŠKOL

Informace MŠMT o provozu škol a školských zařízení po 27. únoru 2021.

ZÁPIS DO 1.TŘÍD

Informace o zápisu do 1. tříd najdete po kliknutí na nadpis této zprávy.

PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

Klikněte na nadpis a objeví se vám informace o tom, jak si vyzkoušet přijímací testy na střední školy.

SOUTĚŽ MINISTERSTVA VNITRA

Na stránkách 1. a 2. stupně najdete informace o 18. ročníku soutěže "Svět očima dětí".

BEZPEČÍ NA INTERNETU

Vážení rodiče, vaše děti se nyní mnohem více než kdy jindy pohybují na internetu. Dbejte na jejich bezpečnost i v online prostoru. Některá doporučení najdete po rozkliknutí nadpisu.

ONLINE VÝUKA

V odkazu najdete návod jak vytvořit gmail adresu pro online komunikaci v rámci výuky.

Informace o postupu školy při závadném chování žáků.

Vážení rodiče, milí žáci, informace k elektronické žákovské knížce v sekci NÁSTĚNKA - Elektronická ŽK.

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy