NOVINKY, DŮLEŽITÁ SDĚLENÍ

DOCHÁZKA ŽÁKA V ONLINE VÝUCE

Pokud žák nemůže být přítomen online výuce, je nutné jeho nepřítomnost omluvit.
A to stejným způsobem jako při běžném režimu školy, tedy prostřednictvím
elektronické ŽK nebo telefonicky.
NEPŘÍTOMNOST OMLOUVÁ POUZE ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE ŽÁKA.

NOVÉ INFORMACE K PROVOZU ŠKOL

07.01. 2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje,
že provoz škol v období
od 11. ledna do 22. ledna 2021
i nadále probíhá ve stejném režimu jako dosud.
Informace o výuce jednotlivých ročníků najdete v sekci "Rozvrhy tříd".

VÝŇATEK ZE SDĚLENÍ MINISTRA ŠKOLSTVÍ

Pan ministr ve svém dopise píše:
"Jelikož epidemiologická situace v naší zemi není nadále dobrá, Vláda České republiky se na svém zasedání dne 23. prosince 2020 usnesla na vydání krizového opatření, kterým se opět omezuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů na vzdělávání, a to v období od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021. O dalším vývoji v oblasti školství budu dále průběžně informovat."

BEZPEČNĚ NA CESTU DO ŠKOLY

Denní docházení do školy může, hlavně malým žákům, dělat obtíže.
Zejména pak na podzim a v zimě, kdy je  ráno ještě šero.
Proto firmy Jenpix GmbH a C&A připravily obsáhlého internetového průvodce s názvem
„Bezpečná cesta do školy"
Tento souhrn rad a doporučení obsahuje plno užitečných informací na téma dětského vnímání silniční dopravy. Ukáže vám například:
Jak zvýšit viditelnost dětí po setmění pomocí reflexních odrazek.
Jak dítě vybavit na cestu do školy na kole, autobusem.
A další

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY V DOBĚ COVIDU

21. a 22. prosinec 2020 budou pro ZŠ, SŠ, konzervatoře, VOŠ a ZUŠ vyhlášeny jako dny boje proti covidu. O tyto dva dny se tedy prodlouží volno, které souvisí s vánočními svátky. Rodiče budou po tyto dva dny moci čerpat ošetřovné.

30. 11. 2020
nastupují k běžné docházce do školy další žáci
I. stupně a to 3., 4. a 5. třídy.
Zároveň s nimi na celotýdenní docházku do školy nastupují i závěrečné ročníky II. stupně, tedy
9. třídy.
---------------------
6., 7. a 8. třídy
budou plnit docházku střídavou neboli
kombinaci online výuky s docházkou do školy.
Rozpis toho, kdy a jakou budou mít třídy výuku, včetně upravených rozvrhů, najdete na stránkách dané třídy.

INTERNET BEZPEČNĚ

23.10. 2020
V současné době, kdy jsou uzavřeny školy, kroužky i sportovní aktivity v uzavřených prostorech, vaše děti zcela jistě tráví více času v online prostoru. Bude tomu tak bohužel
i o nadcházejících prázdninách. Proto bychom vám chtěli, ve spolupráci s odborem kriminality Ministerstva vnitra, poskytnout několik rad, jak by se děti měly na internetu pohybovat bezpečně a jakým způsobem mohou rodiče své děti kontrolovat.

BEZPEČNÉ HRANÍ NA INTERNETU

POZOR NA SEXUÁLNÍ OHROŽENÍ NA INTERNETU

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Z důvodu COVID-19 je nutné dodržovat předepsaná hygienická opatření. Proto pokud vaše dítě bude jevit známky respirační choroby (nachlazení, rýma, bolest v krku, zvýšená teplota), nechte ho doma do úplného vyléčení. Jestliže dítě některé z těchto projevů bude mít ve škole, bude OKAMŽITĚ kontaktován zákonný zástupce a dítě bude posláno domů.

Informace k platbě obědů pro školní rok 2020 / 2021

Pro tento školní rok jsou platby obědů pouze bezhotovostní.

Placení stravného bankovním převodem:
Na bankovní účet:  181570837/0300
Variabilní symbol:
Částka zálohy: 550,- Kč
První splátka: 15. 8. 2020
Poslední splátka: 15. 5. 2021
V případě, že dítě má jiné příjmení, uveďte jeho jméno a příjmení do zpráv příjemci.

Přeplatky se vrací jednou ročně zpět na váš účet a to vždy během letních prázdnin.

Přihlášky ke stravování musí být vyplněny a odevzdány během září. Přihlášku ke stravování najdete ZDE (možno vytisknout) nebo ji děti dostanou na začátku školního roku.
Řád školní jídelny najdete ZDE.

V bloku AKTUALITY jsou zobrazeny odkazy k nejnovějším či důležitým informacím. Plný text informace se vám otevře po kliknutí na nadpisy jednotlivých odkazů.

BURZA ŠKOL ONLINE

Důležitá informace pro vycházející žáky. Prostřednictvím Burzy Škol Online můžete získat informace o škole, o niž máte zájem. Bližší informace získáte po kliknutí na nadpis této zprávy.

DŮLEŽITÉ - VÝUKA V LEDNU 2021

Výuka jednotlivých ročníků je i nadále v režimu nouzového stavu a řídí se rozvrhy online výuky. Nepřítomnost žáka v online hodině je NUTNÉ omlouvat stejně, jako nepřítomnost v běžné hodině. Nepřítomnost omlouvá pouze zákonný zástupce, nikoliv žák sám.

BEZPEČNĚ NA CESTU DO ŠKOLY

Internetový průvodce, který vám poradí ohledně vybavení dětí pro cestu v šeru a tmě.

STŘEDNÍ ŠKOLY

Pro vycházející žáky - informace k vyzvednutí brožur s přehledem středních škol najdete po kliknutí na nadpis. Zároveň zde najdete informaci o "Dni otevřených dveří".

BEZPEČÍ NA INTERNETU

Vážení rodiče, vaše děti se nyní mnohem více než kdy jindy pohybují na internetu. Dbejte na jejich bezpečnost i v online prostoru. Některá doporučení najdete po rozkliknutí nadpisu.

ONLINE VÝUKA

Na stránkách jednotlivých tříd najdete návod jak vytvořit gmail adresu pro online komunikaci v rámci výuky.

POMOCNÍCI PŘI STUDIU

Najděte si možnosti, jak si zpestřit samostudium. V odkazu najdete informace o ČT EDU a také návod, jak si stáhnout program DIDAKTA.

Informace o postupu školy při závadném chování žáků.

Vážení rodiče, milí žáci, informace k elektronické žákovské knížce v sekci NÁSTĚNKA - Elektronická ŽK.

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy