logotyp
Login
 • image 409
 • image 410
 • image 411
 • image 412
stranka-zakladni-skola-obrnice-okres-most-prispevkova-organizace-2

Archiv 2023/2024

UČENÍ NENÍ MUČENÍ

ZDOBENÍČKO, ZDOBENÍ

PENÍZE NEROSTOU NA STROMECH

V sále ICVA se v dopoledních hodinách sešly 8. třídy naší školy a dvě třídy školy chanovské. Autorky a zároveň protagonistky vystoupení "Peníze nerostou na stromech", zaměřeného na finanční gramotnost, hravou a zábavnou formou informovaly žáky o bankovních službách, o způsobech reklamace zboží, používání debetních karet, měně ve světě, koupi bytu či pronájmu bytu, a hlavně o systému tzv. 1 7 2. Přičemž číslo 1 značí 10 % z platu, kapesného, ze kterých bychom měli čerpat na v podstatě životně nedůležité věci pro osobní potřebu, 20 % pak na spoření a 70 % na životně důležité a nezbytné záležitosti.

Jak se tvoří molekuly

Začínáme s učivem o molekulách.

Projekt "ENERGIE"

V rámci výuky fyziky si žáci vyzkoušeli i práci na projektu. Každá skupina si vybrala jeden typ elektrárny, které pak věnovala prostor na A3. Svou práci zakončili prezentací, kdy poukázali na výhody i nevýhody zvolené elektrárny, zmínili různé zajímavosti a výskyt ve světě i ČR.

Líčení obrazu

Kvíz

Výroba nože ze dřeva

Recitační soutež [přípravy]

Německé pexeso

Valentýýýýýn

Výtvarná výchova

Recitační soutěž [školní kolo]

Příprava na Příměstský tábor [výroba kulis]

Noc s Andersenem

Zdobení velikonočních břízek

Návštěva Národního muzea [Praha]

Ukliďme Česko

Otisky prstů [Přírodopis]

Nový rozvrh hodin

Mezinárodní den Romů

Elektrárna Ledvice

Projektový den ČEZ

Terezínská tryzna

Chemshow

ATP [Loučná pod Klínovcem]

Jedemeeee jsme na místě       sportovní aktivity     cesta na Klínovec   odjezd domů

Dračí lodě [tréninky]

IZS [modelované situace]

Školní výlet k jezeru

Vysvědčeníííííí

Ohlédnutí za školním rokem 2023/2024

Po prázdninách, během kterých každý z nás přešel do odpočinkového módu, začal nový školní rok a my se v září stali osmáky. Zvykali jsme si nejen na školní režim, ale i na nové učitele. Život ve školních lavicích se tak pomalu, ale jistě dostával do normálu. 
 
První pololetí uteklo jako voda, v hodinách chemie jsme se seznámili s mikroskopem a molekulami, ve fyzice jsme se poprali s elektrickým obvodem a elektrolýzou, o hodinách pracovních činností jsme si ze dřeva vyrobili např. nůž nebo vařečku. 
Začátkem prosince některé třídy z naší školy i ze školy chanovské hostila ICVA. Autorky a zároveň protagonistky vystoupení "Peníze nerostou na stromech", zaměřeného na finanční gramotnost, hravou a zábavnou formou informovaly žáky o bankovních službách, o způsobech reklamace zboží, používání debetních karet, měnách ve světě, koupi bytu či pronájmu bytu, a hlavně o systému tzv. 1 7 2. Přičemž číslo 1 značí 10 % z platu či kapesného, ze kterých bychom měli čerpat na v podstatě životně nedůležité věci pro osobní potřebu, 20 % pak na spoření a 70 % na životně důležité a nezbytné záležitosti.
Před Vánoci pořádala škola Vánoční dílny, návštěvníci si mohli vyrobit vlastní vánoční přání, andílka, hvězdu z papíru nebo si ozdobit perníčky.
 
V únoru jsme oslavili Valentýna a v březnu proběhla Noc s Andersenem, kdy děti přespávaly ve škole. Zúčastnili jsme se recitační soutěže, která proběhla v budově ICVA a jejím  vítězem se stala žákyně naší třídy Daniela Horváthová. 
 
Na Velikonoce se ozdobily břízky. Naše třída spolu s 8.A a 9.A zvolila jako velikonoční dekoraci siluety zajíčků vyřezaných z překližky s fialovou mašlí uvázanou kolem krku. I Velikonoce měly své dílničky, kde si každý mohl uplést pomlázku, ozdobit perníčky, pomalovat tašku a vyrobit další zajímavé velikonoční dekorace. 
 
Naučili jsme se počítat obvody obdélníků a čtverců a objemy krychle či kvádru, vyzkoušeli jsme si líčení obrazu, procvičovali větnou skladbu, o přírodopis jsme pak mohli pod mikroskopem studovat vlastní kapiláry z otisku prstu. O hodinu výtvarné výchovy zavítali žáci do Národní galerie v Praze. Šlo o 360° VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU, která zahrnuje některá z nejvýznamnějších děl ve sbírkách galerie. Žáci měli za úkol najít v galerii obraz Wenzela Hablika "Křišťálový zámek v moři" a poté se pokusit ho sami i namalovat.
 
V rámci Dne Země jsme navštívili elektrárnu v Ledvicích, kde jsme mohli vylézt na rozhlednu, která je vysoká 140 m. Výtah vyvezl všechny do 27. patra, odkud se mohli podívat z výšky na elektrárnu a na okolí Bíliny a Ledvic. Nakonec zbyl i čas na hraní v herně, kde si děti mohly vyzkoušet pár pokusů z elektřiny. 
 
V rámci výuky fyziky si žáci vyzkoušeli i práci na projektu. Každá skupina si vybrala jeden typ elektrárny, které pak věnovala prostor na A3. Svou práci zakončili prezentací, kdy poukázali na výhody i nevýhody zvolené elektrárny, zmínili různé zajímavosti a výskyt ve světě i ČR. O hodinách pracovních činností jsme si vyrobili např. nůž nebo vařečku ze dřeva. 
V únoru náš kolektiv opustil Kevin Samko, který se odstěhoval do Anglie a ve třídě nás zbylo 11. 
Ačkoli se naše třída o jarních prázdninách nezúčastnila příměstského tábora, který se nesl v duchu mota Letem světem, tedy cestováním po kontinentech, žáci se zapojili alespoň do příprav a výroby kulis.
Někteří navštívili Národní muzeum v Praze.
 
V  dubnu jsme se jako škola historicky poprvé zapojili do projektu Ukliďme Česko a vydali jsme se uklízet okolí Obrnic.  Následoval Projektový den ČEZ v areálu mosteckého učiliště a Chemshow před mosteckou radnicí, která se se všemi svými ukázkami chemických reakcí všem moc líbila. Koncem května byl obnovený Adaptačně turistický pobyt a výběr žáků 2. stupně se vydal na 4 dny do Loučné pod Klínovcem. I přes nepřízeň počasí si pobyt všichni užili. Hrály se sportovní hry, Kimovka, vědomostní hry, podnikl se výlet do Oberwiesenthalu, do akvária a přímo na Klínovec. 
Na organizaci Dne dětí pro 1. stupeň se podílela Vanesa Vašková, která bravurně zvládla obsluhovat stanoviště se švihadly a všem, co splnili zadaný úkol, kreslila do karty čtyřlístky. V rámci osvěty povědomí o holokaustu a genocidách jsme se zúčastnili tzv. Vlaku LEMKIN
Jednou z posledních akcí byly tréninky a závod Dračích lodí, které se pro naši školu staly také premiérou. V červnu jel výběr žáků do Terezína na již tradiční akci Terezínská tryzna a absolvovali jsme školní výlet k jezeru Most. V závěru měsíce proběhla školní akce Třída baví třídu, na které naši třídu reprezentovaly Andrea Durstinová, Vanesa Vašková a Klaudie Cinová. Moderátorkou celého odpoledne byla Daniela Horváthová.
Den před vysvědčením se dvě žákyně zúčastnily výletu do Dvora Králové, kde měli možnost zažít Safari park na vlastní kůži.
 
Prázdniny začaly, sejdeme se v novém školním roce 2024/2025!
Základní škola Obrnice, okres Most,
příspěvková organizace
Mírová 167
435 21 Obrnice

Tel: +420 476 107 985
e-mail: reditel@zsobrnice.cz

IČ: 70982236
datová schránka: tb3mqdk

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy