Informace pro prvňáčky

Zápis budoucích prvňáčků proběhne v termínu

od 6. do 30. dubna 2021.

Zapisovat se budou děti narozené v termínu od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 a děti, které v předešlém školním roce měly odklad povinné školní docházky o jeden rok.

INFORMACE K ZÁPISU

Je nutná předchozí rezervace termínu zápisu, a to na telefonním čísle 476 11 80 12.

Tímto způsobem se zamezí nepovolenému shromažďování osob.

1) DOKUMENTY – odkaz na stažení dokumentů „Žádost o zápis dítěte do 1. třídy“ a „Žádost o odklad školní docházky“ jsou uvedeny na stránkách školy v sekci „Formuláře ke stažení“. V případě, že nemáte možnost stažení dokumentu, můžete formuláře vyzvednout osobně, v šatně školy.

2) ZÁPIS – proběhne pouze formální část zápisu, bez motivační části, bez přítomnosti dětí. Zákonní zástupci (pouze jedna osoba) se po předchozí telefonické domluvě (viz výše) dostaví osobně, s již vyplněnými a podepsanými dokumenty, občanským průkazem a rodným listem dítěte. Škola preferuje předložení kopie rodných listů dětí (po uskutečnění zápisu bude kopie rodného listu skartována). Místo trvalého pobytu u spádových dětí ověří ředitel školy na obecním úřadě, který vede evidenci obyvatel. Vyplněný dokument, podepsaný zákonným zástupcem, je možné škole doručit i poštou. Termín doručení je nejpozději 30. dubna 2021.

3) ODKLAD POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKYpro odklad je nutno podat žádost v době zápisu, tedy rovněž v termínu od 6. dubna do 30. dubna 2021. K vyplněné žádosti je nutné přiložit i doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum) a odborného lékaře (dětského lékaře) nebo klinického psychologa. Zajistěte si tyto dokumenty prosím již nyní, ať je můžete předložit spolu s žádostí.

4) REGISTRAČNÍ ČÍSLO– přidělené registrační číslo, které slouží ke zjištění výsledku příjímacího řízení, si vyzvedněte proti podpisu ve vestibulu školy. Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny po dobu 15 dnů na webu školy www.zsobrnice.cz a na hlavním vchodu do budovy ZŠ. Předpokládaný termín zveřejnění seznamu je stanoven na 17. 5. 2021. Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání za oznámená.

INFORMACE PRO RODIČE PRVŇÁČKŮ

SEZNAM POMŮCEK PRO ŽÁKA 1. ROČNÍKU

OBALY

na učebnice – slabikář, matematika, živá abeceda, pracovní sešit k živé abecedě (zakoupit na začátku roku podle velikosti učebnic; případně knihovna v Mostě nabízí balení učebnic)

na písanku – obal A4

na sešity – 3 obaly

PENÁL

vybavení - pastelky, fixy, dvě ořezané tužky č. 2, měkká guma, ořezávátko se zásobníkem

AKTOVKA

na záda

POTŘEBY VV A PČ

vodové barvy, voskové pastelky – 12ks, lepidlo (vysouvací) – 2 ks, nůžky se zaoblenými konci (označené), štětec plochý č. 12, štětce kulaté č. 2 a 7, složka barevných papírů, bílé čtvrtky A3 – 10 ks, bílé čtvrtky A4 – 20 ks, náčrtníkové papíry (žluté) – 20 ks, hadřík, pracovní oděv (nejlépe stará pánská košile s upravenými rukávy); v průběhu šk. roku - stavebnice

CVIČEBNÍ ÚBOR

„kraťasy“ a tričko, cvičky, ponožky; na zimu teplákovou soupravu – vše označené jménem a uložené v látkovém sáčku s tkalounem

UBROUSEK

látkový – na svačinu

TOALETNÍ POTŘEBY

ručník s poutkem (podepsaný), mýdlo tekuté, toaletní papír, papírové kapesníky

BAČKORY

na přezouvání - podepsané

NEKUPOVAT - kapsář ani kufřík na výtvarné potřeby. Děti budou mít ve třídách skříňky se zásuvkou.

V bloku AKTUALITY jsou zobrazeny odkazy k nejnovějším či důležitým informacím. Plný text informace se vám otevře po kliknutí na nadpisy jednotlivých odkazů.

UZAVŘENÍ ŠKOL

Informace MŠMT o provozu škol a školských zařízení po 27. únoru 2021.

ZÁPIS DO 1.TŘÍD

Informace o zápisu do 1. tříd najdete po kliknutí na nadpis této zprávy.

PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

Klikněte na nadpis a objeví se vám informace o tom, jak si vyzkoušet přijímací testy na střední školy.

SOUTĚŽ MINISTERSTVA VNITRA

Na stránkách 1. a 2. stupně najdete informace o 18. ročníku soutěže "Svět očima dětí".

BEZPEČÍ NA INTERNETU

Vážení rodiče, vaše děti se nyní mnohem více než kdy jindy pohybují na internetu. Dbejte na jejich bezpečnost i v online prostoru. Některá doporučení najdete po rozkliknutí nadpisu.

ONLINE VÝUKA

V odkazu najdete návod jak vytvořit gmail adresu pro online komunikaci v rámci výuky.

Informace o postupu školy při závadném chování žáků.

Vážení rodiče, milí žáci, informace k elektronické žákovské knížce v sekci NÁSTĚNKA - Elektronická ŽK.

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy