HALLOWEENSKÝ REJ

I ve školách straší. Že nevěříte? Tak to jste měli být 25. října od pěti do osmi hodin večer u nás ve škole. Po chodbách a v tělocvičně se pohybovala spousta duchů, čarodějnic, koster a jiných strašidel.
Jak je to možné? Přečtěte si článek.

Celý uplynulý týden se nesl v duchu svátku Halloween. Děti se na něj pilně připravovaly. Zdobily si třídy a chodby, dlabaly dýně, malovaly sklenice. (FOTO) K dotvoření atmosféry přispěla i školní jídelna, která připravila od pondělí do středy halloweenské dýňové menu.

A pak přišel ten den, ta hodina. Před školou se začaly rojit divné bytosti. A nejen to, ony se dokonce rozhodly ve škole i fotit a hrát si.

Jejich hry byly opravdu zvláštní. No uznejte, skládat kostru na rychlost vás asi často nenapadne. A také poslepu ochutnávat potraviny a hádat, co je co. Zda jde o zeleninu, ovoce, sýr, či jinou pochutinu. V tajuplných sklenicích bytosti poslepu hledaly, co se na dně nachází, jestli je to myš, had, nebo pavouk. Úžasná byla i soutěž v omotávání bytosti toaletním papírem tak, aby výsledná podoba byla co nejblíže mumii, jen oči se nesměly omotat a vyhrávala ta nejrychlejší dvojice, která to vše zvládla. Ve škole byla i alchymistická dílna, ale protože žádná z bytostí nebyla oprávněným čarodějovým učněm, šlo jen o ukázku zázraků. A jaký by to byl rej bez tance. Tancovalo se hodně a bytosti si s chutí zahrály i židličkovanou.

Někdy po sedmé hodině večer se začaly bytosti ztrácet. Nejprve zmizelo pár dospěláckých bytostí. A tak se cestou odvahy vydaly skupinky 5-6 malých ty velké bytosti hledat. Na cestu jim svítily svíce uložené v malovaných sklenicích. Ale jděte ztemnělou chodbou, když se všude ozývají strašidelné zvuky a co chvíli na vás někde vyběhne strašidlo. To i když jste také strašidlák, určitě vám dobře není. Vše dopadlo dobře, všechny bytosti našly cestu a v pořádku se vrátily domů. Unavené a plné dojmů ze společné akce.

Jistě jste všichni pochopili, že malými bytostmi byly děti z naší školy a velké bytosti pak pedagogové. A tak vám dlužíme ještě vítěze některých soutěží.

Soutěž o nejlepší masku.

3. místo – Natálie Horváthová z 5.A

2. místo Adam Badžo 8.B

1. místo Samuel Rácz 6.A

Židličkovaná – vítězem se stal nejlepší a nejrychlejší tanečník – Dominik Rácz z 8.A

FOTOGRAFIE

A co se dělo na 1. stupni? Tam si děti a paní učitelky přizvaly o den dříve ke společnému tvoření i rodiče. Při přátelské a milé atmosféře, která při práci panovala,  se dýně pod zručnýma rukama proměňovaly v různé strašidelné příšery a potvory. Bylo to chvílemi´dost strašidelné. :-D
Čas při tvoření plynul, ale nějak pomaleji, méně uspěchaně než jindy a tak bylo dost prostoru na společné povídání a radost. A to je přece to nejlepší na společných akcích, užít si a pobavit se. Tak zase příští rok na společném "Dýňování".
Fotografie z akce najdete na stránkách jednotlivých tříd.

05.11.2023 15:31 Petra Pětioká