DRAKIÁDA

Pokud se řekne, že je něco „na draka“, většinou máme na mysli, že je něco špatně. Ale v pátek 10. listopadu to nebylo na draka, ale na draky. Proč? Klikněte a přečtěte si článek.

Draci malí, velcí, různých tvarů. To bylo hlavní téma pátečního odpoledne. Nešlo o lítý boj s draky na život a na smrt, ale o přehlídku šikovnosti v pouštění draků.

Ve tři odpoledne se děti sešly u školy a vyrazilo se ke sportovní hale, kde vítr přeci jen foukal o trochu více. Někdo dorazil i bez svého draka, bohužel. Ale kamarádský duch převládl, a takový „dračí jezdec“ mohl ukázat svou šikovnost s drakem zapůjčeným. Děti byly moc šikovné a draci krásně létali, přestože vítr tak úplně nepřál. Škoda, že rodičů v roli pomocníků a povzbuzujících diváků bylo málo. No vlastně dorazili jen dva. Ale i tak si to děti užily. A protože vítr ještě bude a snad bude i o něco více foukat, akce se určitě zopakuje.

A teď trochu pochval a výsledků:

Drak nejvýše létal Emilly Dudyové.

A nejšikovnější „dračí jezdci“:
Emilly Dudyová a její kamarádka Maruška Karsová, Yaroslav Kudrych a Nicolas Rác.

Odměněni byli všichni. Nejen skvělou zábavou, ale také malým lízátkem za účast.

Fotografie si může te prohlédnout ve fotogalerii, odkaz ZDE.

13.11.2023 18:13 Petra Pětioká