VÝTVARNÁ VÝCHOVA

ÚKOL NA LEDEN

Piktogramy zimních sportů

Piktogram – zimní sporty

Piktogram je grafický znak (ideogram) znázorňující pojem nebo sdělení obrazově. Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci.
Některé piktogramy jsou stejné pro celý svět, celou oblast, celý stát, město. Například dopravní značky jsou piktogramy určené pro řízení a regulaci silničního provozu na pozemních komunikacích.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Piktogram - výňatek
Příklady piktogramů najdete ZDE.

Výtvarný úkol:

Podle předlohy si nakreslíme jeden ze zimních sportů. Obrázek vystřihneme asi 2 cm od obrysu. Sponkami si sepneme obrázek se vzorovaným papírem a pečlivě vystřihneme.

Siluetu nalepíme na čtvrtku. Lepidlo zvolíme podle materiálu. Hladký a tenký
papír drží lépe s lepidlem v tyčince Kores.

Výtvarný úkol na měsíc listopad

03.11. 2020
Výtvarný úkol na měsíc listopad

Na obrázku najdete zadání výtvarného úkolu na měsíc listopad. Úkol odevzdávejte do 30. 11. 2020.

Fotografie výtvarných prací můžete posílat e-mailem na adresu zastupce@zsobrnice.cz nebo odevzdat při nástupu do školy. V tomto případě pošlete zprávu, že úkol plníte.

VÝTVARNÝ ÚKOL OD 19.10. DO 23.10. 2020

Rozkliknutím obrázkových příloh si zobrazíš zadání úkolu pro týden od 19. 10. 2020

VALÉROVÉ LISTY

09.10. 2020
VALÉROVÉ LISTY
(obrázek přejat z http://vytvarna-vychova.cz/tag/valery)

• Výtvarný záměr: otiskovat listy od nejsvětlejších po nejtmavší odstíny zvolené barvy
  • Výtvarná technika/postup: otisk přírodnin
  • Pomůcky: vzorníky barev (k dostání zdarma v Bauhasu, Baumaxu, Dům barev atd.)., skutečné listy, temperové barvy, malířské palety, ploché štětce, čtvrtky A4, staré papíry, ubrus.

Realizace výtvarné činnosti

Každý žák použije čtvrtku A4, 2 staré papíry, 1 plochý, štětec, 1 skutečný list, který si sám vybere.  Vodu nepoužíváme, ani štětce v průběhu neumýváme od předchozí barvy.

Žák si položí list na starý papír žilnatinou nahoru a pomocí štětce ho natřou temperovou barvou. List umístí na čtvrtku, přiloží na něj druhý starý papír a přejížděním dlaně provedou otisk. Starý papír i list sejmou, list položí opět na papír, na kterém ho natíraly a pokračují ve stejném pořadí dál.  Pravidlem u nás bylo, že otiskneme list od každého valéru 2 krát (před každým otiskem ho vždy znovu natřeme temperou) a postupujeme od nejsvětlejšího odstínu k další tmavší barvě, která na paletě následuje. Děti by tak měly mít na čtvrtce 10 otisků listu.

Úkol je platný pro všechny třídy II. stupně.
V příštím týdnu bude zadán další.
Upozorňuji, že i výtvarná výchova je součástí povinné distanční výuky.

V bloku AKTUALITY jsou zobrazeny odkazy k nejnovějším či důležitým informacím. Plný text informace se vám otevře po kliknutí na nadpisy jednotlivých odkazů.

BURZA ŠKOL ONLINE

Důležitá informace pro vycházející žáky. Prostřednictvím Burzy Škol Online můžete získat informace o škole, o niž máte zájem. Bližší informace získáte po kliknutí na nadpis této zprávy.

DŮLEŽITÉ - VÝUKA V LEDNU 2021

Výuka jednotlivých ročníků je i nadále v režimu nouzového stavu a řídí se rozvrhy online výuky. Nepřítomnost žáka v online hodině je NUTNÉ omlouvat stejně, jako nepřítomnost v běžné hodině. Nepřítomnost omlouvá pouze zákonný zástupce, nikoliv žák sám.

BEZPEČNĚ NA CESTU DO ŠKOLY

Internetový průvodce, který vám poradí ohledně vybavení dětí pro cestu v šeru a tmě.

STŘEDNÍ ŠKOLY

Pro vycházející žáky - informace k vyzvednutí brožur s přehledem středních škol najdete po kliknutí na nadpis. Zároveň zde najdete informaci o "Dni otevřených dveří".

BEZPEČÍ NA INTERNETU

Vážení rodiče, vaše děti se nyní mnohem více než kdy jindy pohybují na internetu. Dbejte na jejich bezpečnost i v online prostoru. Některá doporučení najdete po rozkliknutí nadpisu.

ONLINE VÝUKA

Na stránkách jednotlivých tříd najdete návod jak vytvořit gmail adresu pro online komunikaci v rámci výuky.

POMOCNÍCI PŘI STUDIU

Najděte si možnosti, jak si zpestřit samostudium. V odkazu najdete informace o ČT EDU a také návod, jak si stáhnout program DIDAKTA.

Informace o postupu školy při závadném chování žáků.

Vážení rodiče, milí žáci, informace k elektronické žákovské knížce v sekci NÁSTĚNKA - Elektronická ŽK.

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy