VÝTVARNÁ VÝCHOVA

VÝTVARNÝ ÚKOL OD 19.10. DO 23.10. 2020

Rozkliknutím obrázkových příloh si zobrazíš zadání úkolu pro týden od 19. 10. 2020

VALÉROVÉ LISTY

09.10. 2020
VALÉROVÉ LISTY
(obrázek přejat z http://vytvarna-vychova.cz/tag/valery)

• Výtvarný záměr: otiskovat listy od nejsvětlejších po nejtmavší odstíny zvolené barvy
  • Výtvarná technika/postup: otisk přírodnin
  • Pomůcky: vzorníky barev (k dostání zdarma v Bauhasu, Baumaxu, Dům barev atd.)., skutečné listy, temperové barvy, malířské palety, ploché štětce, čtvrtky A4, staré papíry, ubrus.

Realizace výtvarné činnosti

Každý žák použije čtvrtku A4, 2 staré papíry, 1 plochý, štětec, 1 skutečný list, který si sám vybere.  Vodu nepoužíváme, ani štětce v průběhu neumýváme od předchozí barvy.

Žák si položí list na starý papír žilnatinou nahoru a pomocí štětce ho natřou temperovou barvou. List umístí na čtvrtku, přiloží na něj druhý starý papír a přejížděním dlaně provedou otisk. Starý papír i list sejmou, list položí opět na papír, na kterém ho natíraly a pokračují ve stejném pořadí dál.  Pravidlem u nás bylo, že otiskneme list od každého valéru 2 krát (před každým otiskem ho vždy znovu natřeme temperou) a postupujeme od nejsvětlejšího odstínu k další tmavší barvě, která na paletě následuje. Děti by tak měly mít na čtvrtce 10 otisků listu.

Úkol je platný pro všechny třídy II. stupně.
V příštím týdnu bude zadán další.
Upozorňuji, že i výtvarná výchova je součástí povinné distanční výuky.

V bloku AKTUALITY jsou zobrazeny odkazy k nejnovějším či důležitým informacím. Plný text informace se vám otevře po kliknutí na nadpisy jednotlivých odkazů.

OBĚDY OD 2. 11. 2020

Důležité informace k vydávání obědů po prázdninách.

BEZPEČÍ NA INTERNETU

Vážení rodiče, vaše děti se nyní mnohem více než kdy jindy pohybují na internetu. Dbejte na jejich bezpečnost i v online prostoru. Některá doporučení najdete po rozkliknutí nadpisu.

JAK SE CHOVAT O PRÁZDNINÁCH

Na stránkách jednotlivých tříd najdete informační leták Ministerstva školství s pokyny, jak by se měly děti chovat o prázdninách.

POMOCNÍCI PŘI STUDIU

Najděte si možnosti, jak si zpestřit samostudium. V odkazu najdete informace o ČT EDU a také návod, jak si stáhnout program DIDAKTA.

Informace o postupu školy při závadném chování žáků.

Vážení rodiče, milí žáci, informace k elektronické žákovské knížce v sekci NÁSTĚNKA - Elektronická ŽK.

Created by © 2015 - 2020ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy