VZHŮRU DO OBLAK

Co si představíte pod tímto názvem? Určitě mnozí z vás úžasnou kreslenou pohádku o dobrodružství malého chlapce v domě v oblacích. Naše děti nelétaly vzduchem a přesto si 27. září večer prožily úžasné dobrodružství. Jaké? To vám prozradíme v článku.

Ve škole to nežije jen přes den. Někdy se stane, že i večer je ve škole rušno. Důvod? Děti ze třetí až páté třídy se vydaly večer na dobrodružnou stezku ve škole, a to i s přespáním. Napodobily tak hrdinu z pohádky „Vzhůru do oblak“.

Sraz byl v šest hodin večer, ale děti i rodiče nedočkavě čekali již před šestou hodinou na příchod paní Pracné, Micskiové a Drtikolové, které celou akci zajišťovaly.

A co vše se dělo? V tělocvičně probíhaly sportovní hry, tančilo se, bojovalo se tancem o místo na židli… Děti pak připravily prostor k přespání. A protože všem už kručelo v bříšku hladem, přišel čas na večeři. Pro všechny byly objednané pizzy. Děti si pochutnaly. Po večeři se šlo do kina. Tedy aby bylo jasno, nikam se děti nepřemisťovaly, pohádku „Vzhůru do oblak“ si promítaly také ve škole. Ale jako ve správném kině byl k dispozici i popcorn.

Po pohádce pak nastal ten správný okamžik na lov školních duchů. Bylo nutné duchy najít a zavřít je do truhly, aby byl na spaní klid a děti se nemusely ničeho bát. Po úspěšném lovu proběhla hygiena a šlo se spát.

Ráno se vstávalo v sedm hodin, honem umýt a hurá na snídani. Kdo byl najezený mohl si zahrát ještě nějakou deskovou hru. Za skvělé chování a sportovního ducha obdrželi všichni pochvalné listy. No a bylo devět hodin a čas vrátit se zase domů k rodičům.
Na fotografie se můžete podívat ZDE.

01.10.2023 15:59 Petra Pětioká