Archiv 2018/2019

PÁTEKČJ - MLTVAJMČT/PS

Exkurze do sběrného dvora

Sběrný dvůr
V rámci vyučování - prvouky navštívili žáci třídy 3.A sběrný dvůr v Obrnicích.
Areálem nás provedl pan Choreň, který vysvětlil dětem důležitost třídění odpadových surovin.  Ukázal nám systém třídění různého odpadu od papíru, plastů, železa, skla až  k elektroodpadu a ke skladování nebezpečných látek.Ve škole třídíme odpad, zúčastňujeme se soutěže se sběrnými surovinami ŠVARC. Sbíláme papír, PET lahve,víčka a Alu-plechovky.
Cestou jsme si prohlédli naši obec a  místa, kde se provádějí opravy, procvičili jsme si znalost dopravních značek a správného přecházení vozovky.

Divadlo 17.prosince

Divadlo 17.prosinceV posledním týdnu školy pojedeme s žáky do Divadla Rozmanitostí na vánoční pohádku "VÁNOCE TŘÍ SNĚHULÁKŮ"
Cena i s dopravou je 75Kč.

Vánoční dílny

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Ve dnech 22. 12. 2018 až 2. 1. 2019 jsou vánoční prázdniny.
Dále upozorňuji na dny ředitelského volna ve dnech 3. a 4. ledna 2019
Škola včetně ŠD a ŠJ je uzavřená.

Prosím o kontrolu penálu tj.ořezané pastelky, tužky, pero, guma, ořezávátko
NEPŘIPRAVENOST PENÁLU
Děti nemají s čím psát, stále něco zapomínají - ŽK, notýsky, úkoly, pravítka, nůžky, lepidla atd...  ztěžuje to práci při hodinách.....

Časté zapomínání bude řešeno kázeňskými postihy (třídní důtky).

Bruslení pro žáky

Dne 31. 1. jedeme s žáky bruslit.
Informace s potřebnými údaji budou mít žáci v ŽK.

Bruslení

Volby do školního parlamentu

Plavání

SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Rodiče nových žáků 1.tříd se sejdou na informativní schůzce 24.6.2020 od 15:00 v prostorách školy.

NABÍDKA VOLNÉHO PRACOVNÍHO MÍSTA

Informace se zobrazí po kliknutí na nadpis.

DŮLEŽITÉ - VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

Důležité informace o vydávání vysvědčení najdete v sekci NOVINKY.

HRAJEME SI S UČENÍM

I s učením si můžete jen hrát aneb zajímavosti pro žáky od 1. do 5. tříd. Klikněte na nadpis a najdete tak odkazy, které vás přenesou k zábavě.

VELKÝ ÚSPĚCH! GRATULUJEME!

Třída 5.A obsadila nádherné 2.místo
v kategorii třídních kolektivů.
A o co šlo? O soutěž o nejkrásnější básničku v rámci týdne na podporu čtenářské gramotnosti. Bližší informace najdete v sekci nástěnka.

VYPRACOVÁVÁNÍ ÚKOLŮ VE ŠKOLA ONLINE

Důležité pokyny pro práci s elektronickou žákovskou najdete v sekci Nástěnka.

VÝUKA VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE

obrázek
Informace o tom, co Česká televize připravila jako pomoc rodičům a jejich dětem při domácím vzdělávání. Najdete zde odkazy na vysílání, na některá videa i na nový vzdělávací web ČT EDU.
V souvislosti s vysíláním ČT připravila Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy. Informaci, jak se k těmto testům přihlásit, zde také najdete.

I FACEBOOK A YOUTUBE VZDĚLÁVÁ

Na facebooku a youtube najdete několik zajímavých odkazů, u kterých se můžete poučit i pobavit. Klikněte na nadpis a podívejte se do sekce "Bavíme se při učení"

SKVĚLÍ POMOCNÍCI PRO SAMOSTUDIUM

Rozklikni a najdi odkazy na internetové stránky, kde si můžeš procvičovat učivo I. i II. stupně. Deváťáci najdou i odkazy na přípravu k přijímačkám.

VYDÁVÁNÍ POTVRZENÍ O OŠETŘOVNÉM

Informace o vydávání potvrzení o ošetřovném najdete po kliknutí na tento odkaz v sekci Nástěnka.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, milí žáci, v případě, že jste zapomněli svůj přístup do ŽK nebo stále nevíte, jak na to, obraťte se telefonicky na sekretariát školy, tel.476 118 012. Sdělte svůj problém a zanechte jméno a kontakt. Správkyně vás bude co nejrychleji kontaktovat a problém s vámi vyřeší.