• image 409
stranka-zakladni-skola-obrnice-okres-most-prispevkova-organizace-2

Školní knihovna

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Školní knihovna je otevřena v úterý 13.30 - 13.45 hodin.

V knihovně je k půjčení více než 5 000 knih. Nabízíme pohádky, dobrodružnou literaturu, dívčí romány, naučnou literaturu z mnoha oblastí, encyklopedie a beletrii pro dospělé.

Pokud si s výběrem knihy nevíte rady, rádi vám s ním pomůžeme.

Informace o některých novějších knihách najdete ZDE a seznam komiksové četby ZDE.

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Obrázek dětí na bicyklu.

Naše škola se zapojila do projektu “Celé Česko čte dětem“. Tento projekt vznikl na podporu čtenářské gramotnosti a upevnění vazeb v rodinách. Společně strávené chvíle s dítětem u knihy jsou velkým přínosem nejen pro rozvoj myšlení, fantazie, komunikace, ale také pro upevnění vazeb mezi rodiči a dětmi.

A na co se můžete u nás ve škole těšit?

Máme krásnou knihovnu, kde si děti mohou zapůjčit spoustu příběhů a ponořit se do světa fantazie.
Plánujeme společné čtení, které snad přivítají školáci z nižšího stupně.
Máme spoustu zajímavých knih i pro vyšší ročníky.
Nezůstaneme jen u čtení, projekt můžeme propojit s výtvarnou činností, případně zajímavou soutěží pro malé spisovatele.
A co třeba školní časopis?

Na setkání v knihovně se těší
Mgr. Věra Malesaková a Evička Augstová.

CO SE DĚJE V KNIHOVNĚ, KDYŽ NEJSTE VE ŠKOLE

Knihy, kam oko dohlédne.To je práce, než se vše zařadí.Ale když je hotovo...Vypadá to skvěle.

Není to žádná legrace uspořádat knihovnu do nového kabátku. Ale už to vypadá dobře. Těšte se, jak si v knihovně užijete příjemné čtenářské chvilky.

Z NAŠÍ KNIHOVNY

Z NAŠÍ KNIHOVNYBěž, chlapče, běž
Uri Orlev
Příběh mladého židovského chlapce, který jako poslední přeživší ze své rodiny se schovává v polských lesích a v různých rodinách na venkově. Zažívá strach, zradu, bolest, je zraněn, ale přežívá. Napínavý příběh pro chlapce i dívky, který vás vtáhne do období 2. světové války.
Základní škola Obrnice, okres Most,
Mírová 167